Jak szybko ładuje się Twoja strona?

Jak szybko ładuje się Twoja strona?

19 lipca 2018 0 By admin

Musisz wiedzieć, że na szybkość Twojego serwisu wpływa przede wszystkim wielkość plików, które na nim publikujesz. Najczęstszą praktyką jest kompresowanie ich do mniejszego rozmiaru, tak, aby nie powodowały dłuższego oczekiwania internautów na przejście do pełnej wersji witryny.

Artykuł partnera

Posiadasz witrynę internetową, która podoba się zarówno Tobie, jak i potencjalnym Klientom? To świetnie, ale czy bierzesz również pod uwagę to, ile czasu zajmuje załadowanie się jej pełnej wersji – zarówno na urządzeniach desktopowych oraz mobilnych? Jeśli nie, to jak najszybciej powinieneś sprawdzić, czy czas wczytywania się jej nie przekracza 3 sekund. Dlaczego to tak istotne? Bo po ich upływie większość użytkowników zrezygnuje z odwiedzenia Twojej strony!

Nie tylko same grafiki wymagają optymalizacji. Kompresja dotyczy także plików testowych, CSS, HTML i JavaScript. Do zmniejszenia ich możesz jednak użyć darmowych programów, dostępnych w internecie.

Pytanie brzmi jednak – wiesz, jak sprawdzić, czy Twoja strona szybko się ładuje oraz jakich optymalizacji wymaga, aby stała się przyjaźniejsza dla użytkowników?

Wykorzystaj darmowe narzędzia!

 Jednym z nich jest GT Metrix. Zapewniamy, że jest ono bardzo precyzyjne. Dostarcza również istotnych informacji, które pozwalają na optymalizację witryny pod kątem szybkości władowania się. Dzięki niemu poznasz także wynik Twojej strony PageSpeed Insight oraz YSlow, jej wielkość oraz ilość wysłanych zapytań. Program mierzy również czas wczytywania się witryny w poszczególnych przeglądarkach.

Mobile Website Speed Testing Tool analizuje serwis, biorąc przy tym pod uwagę to, jak wyświetla się on na urządzeniach mobilnych. Program pokaże Ci, ile czasu potrzeba, aby witryna wczytała się w sieci 3G. Wskazuje także liczbę użytkowników, których stracisz przy uzyskanym wyniku. Narzędzie to pomoże Ci wprowadzać adekwatne zmiany na stronie. Musisz wiedzieć, że Mobile Website Speed Testing Tool daje Ci szansę podejrzenia sytuacji konkurencyjnych witryn w porównaniu z Twoją!

Skutecznym programem jest również Google PageSpeed Insights. Google udostępnia go po to, aby twórcy i administratorzy stron dokonali analizy serwisu oraz jego ewentualnej optymalizacji. Co bada to narzędzie? Sposób wyświetlania się witryny na urządzeniach mobilnych oraz desktopowych, a także proponuje Ci konkretne rozwiązania problemów pojawiających się na stronie.

Jeśli wiesz, że Twoja strona wymaga poprawy, a jej czas ładowania się nie jest odpowiedni, zgłoś się do specjalistów z branży marketingu internetowego, którzy proponują kompleksowe usługi. Optymalizacja strony, przeprowadzenie audytu oraz prace programistyczne –  tym, wszystkim może zająć się dla Ciebie agencja Alte Media https://www.altemedia.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych. Chcesz usprawnić swoją stronę? Skontaktuj się z nimi!