Pozycjonowanie stron www – 9 najczęstszych błędów

Pozycjonowanie stron www – 9 najczęstszych błędów

1 kwietnia 2019 0 By admin

Pozycjonowanie stron www to trudne zadanie, które wymaga ostrożności, wiedzy, a także sporego doświadczenia. Niestety, wielu specjalistów w tej dziedzinie popełnia błędy, których konsekwencją może być utrata szansy na zdobycie wysokiej pozycji strony w wyszukiwarkach. Spójrzmy na kilka podstawowych potknięć, których warto unikać, aby nie zaprzepaścić pozycji strony. Oto 9 z nich.

1. Dobieranie niewłaściwych zwrotów i słów kluczowych

Aby stworzona strona internetowa odnalazła się w wyszukiwarkach, musi zawierać odpowiedni zestaw słów kluczowych, które odzwierciedlać będą zapytania wpisywane przez docelowych użytkowników. Dobór niewłaściwych słów kluczowych może przekreślić pozycję witryny i zaprzepaścić szansę na osiągnięcie wymarzonych efektów. Słowa kluczowe warto umieszczać:

  • w tytule strony;
  • w tekście strony;
  • w opisach zdjęć i rysunków;
  • w metatagach.

Title, czyli tytuł strony oraz body, czyli obszar tekstu strony, są najważniejszymi miejscami witryny i należy w nich umieszczać konkretne frazy kluczowe. Wówczas skuteczne pozycjonowanie stron internetowych stanie się możliwe.

2. Zaniechanie optymalizacji strony

Aby mieć szansę uzyskania wysokiej pozycji w wyszukiwarkach dla fraz kluczowych nie należy zapomnieć o przeprowadzeniu optymalizacji swojej witryny. Niestety wielu o tym zapomina, twierdząc, że taka optymalizacja nie daje zadowalającego zwrotu z inwestycji. Nic bardziej mylnego. W momencie właściwej optymalizacji śmiało można liczyć na wysokie wskaźniki zwrotu z inwestycji.

3. Duplikowanie treści

Duplikacja treści to bardzo poważny błąd. Nie należy powielać treści w ramach jednej, tej samej domeny.

4. Wzajemne linkowanie

Jeśli dwie domeny internetowe będą do siebie wzajemnie linkować, Google domyśli się, że są to nienaturalne linki. Warto linkować do innych podstron i stosować bezpieczną zasadę podlinkowywania, przynajmniej w trójkącie – czyli między trzema serwisami.

5. Zaprzestanie pozycjonowania

Pozycjonowanie stron www to ciągły proces i chcąc osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania należy nieustannie zajmować się pozycjonowaniem strony. Nie warto przerywać tych działań w momencie zrealizowania swoich pierwotnych założeń. Takie zaniechanie może doprowadzić do gwałtownego spadku pozycji witryny.

pozycja strony w wyszukiwarkach

Źródło: pixabay.com

6. Zbyt wolny serwer

Szybkość ładowania się strony ma znaczenie. Im szybciej, tym lepiej. Także wolny serwer może pogorszyć pozycję strony w wyszukiwarkach.

7. Amatorzy od pozycjonowania

Obiecanki cacanki – wielu „profesjonalistów” deklaruje się za niewielkie pieniądze wypozycjonować daną stronę. To jest niemożliwe. Proces ten wymaga bowiem mnóstwa pracy i nakładu czasu, a co za tym idzie – więcej środków finansowych.

8. Zamieszczanie treści na dole strony

Dla Google górna cześć witryny jest najważniejsza. To tam właśnie powinna znajdować się zoptymalizowana treść, wysokiej jakości. Dla osiągnięcia zamierzonego celu warto skorzystać z CSS.

9. Linkowanie na jeden anchor

Różnicowanie anchorów jest bardzo ważne w pozycjonowaniu stron www. Skupienie się na jednym bądź dwóch anchorach jest bardzo ryzykowne i poza możliwością nałożenia kary przez Google, skutkuje widocznymi spadkami strony w wyszukiwarkach.