Szukasz dobrej hurtowni spożywczej? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

Szukasz dobrej hurtowni spożywczej? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę!

9 marca 2020 0 przez admin

Wyboru odpowiedniej hurtowni spożywczej powinniśmy dokonać po zwróceniu uwagi na kilka kwestii związanych z doświadczeniem firmy, profesjonalizmem i rzetelnością wykonywanych usług.

Na jakie aspekty w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę poszukując dobrej hurtowni spożywczej?

Podczas wyboru hurtowni spożywczej, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy poniższe kwestie obejmujące:

1) Szeroki wachlarz produktowy

Firmy, chcąc sprostać potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów, zapewniają dostęp do wysokiej jakości produktów różnych marek. Oferta zawiera zarówno produkty pakowane jak i świeże. Sprawdźmy, czy w hurtowni dostępne są wszystkie potrzebne produkty, w szczególności takie, których używa się codziennie. Do podstawowych produktów należą cukier, kawa, herbata, warzywa i owoce, makarony, ryż, kasza, soki i napoje, przyprawy oraz nabiał. Nie zapomnijmy zorientować się, jakie rodzaje przekąsek oferuje hurtownia – sprawdźmy, czy możemy zakupić słodycze i bakalie. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to, czy oferowane towary będą się dobrze sprzedawały i jak wiele z nich jest pochodzenia polskiego. Zanim dokonamy wyboru, upewnijmy się czy i w jakiej formie wydawana jest gazetka promocyjna.

2) Oferty okazjonalne, konkurencyjne ceny, zwroty i reklamacje

Większość hurtowni próbuje zwalczyć konkurencję, proponując oferty okazjonalne, takie jak kosze prezentowe, paczki świąteczne czy też paczki dla dzieci. Jeśli chcemy zaoferować na półce sklepowej coś więcej, warto znaleźć hurtownię która potrafi dostosować się do dużych wymagań klientów i która zaoferuje pomysłowe rozwiązania. W trakcie wyboru hurtowni warto zwrócić uwagę na ceny towarów, a także na obecność zniżek dla klientów przekraczających minimalny próg zamówień. Pamiętajmy, że dobra hurtownia to taka, w której obowiązują ceny niższe niż w sklepach spożywczych czy supermarketach. Najlepsza hurtownia to taka, w której możemy negocjować ceny. Dopytajmy o kwestię obsługi reklamacji lub zwrotu produktów po terminie.

3) Sposób przechowywania i termin ważności produktów, czas realizacji zamówienia i sprawny transport

Jeśli chcemy zapewnić naszym klientom produkty świeże, ważne jest abyśmy nawiązali współpracę z hurtownią spożywczą, której towar przechowywany jest w odpowiednich warunkach, zarówno w magazynie jak i samochodzie dostawczym. Zanim podpiszemy umowę z hurtownią, zapytajmy czy gwarantuje ona dostarczanie produktów z maksymalnym terminem przydatności do spożycia. Dopytajmy, czy jest możliwa szybka realizacja zamówienia z dowozem w ciągu 24 godzin. Dobra hurtownia wyróżnia się zatrudnianiem wielu przewoźników (dostawców), terminową realizacją zamówienia i dostarczeniem wszystkich potrzebnych produktów. Idealnie jeśli, po przekroczeniu wyznaczonego progu zakupowego, dowóz będzie bezpłatny!

Dobrą hurtownię spożywczą wyróżnia posiadanie gazetki promocyjnej, w której znajdziemy wszystkie podstawowe produkty w niskich cenach. Nawiążmy współpracę z taką firmą, która przechowuje towar w idealnych ku temu warunkach, bezproblemowo przyjmuje zwroty i rozpatruje reklamacje. Ważnymi kwestiami, które powinniśmy sprawdzić jest czas realizacji zamówienia i dowozu towaru.

Szukasz sprawdzonej hurtowni? SOBIK może być tym, czego potrzebujesz.