Czy warto pozycjonować stronę internetową

Czy warto pozycjonować stronę internetową

10 maja 2016 4 przez admin

W raporcie Internactive Bureau Polska (IAB Polska) z 2011r., możemy przeczytać, że z Internetu korzysta co trzeci człowiek na świecie, co daje liczbę 2 mld ludzi. W Polsce natomiast 60% ludności korzysta z Internetu przynajmniej raz w tygodniu. Medium to stało się jednym z najważniejszych źródeł informacji. Należy jednocześnie pamiętać, że liczba ta ciągle rośnie.

Współczynnik penetracji Internetu wynosi w Azji 23,8%, a w Afryce 11,4%, co pokazuje jak ważne są wyszukiwarki internetowe. Dzięki nim współczynnik ten ma szanse na wzrost, poprzez możliwość dotarcia do miliardów stron nie znajdujących się w katalogach.

Wyszukiwanie stron internetowych stało się nierozłącznym elementem naszego społeczeństwa. Według Qmee.com w 2013r. co 60seksund wykonywanych jest 2mln wyszukań w Google. Łatwo możemy policzyć, że jest to 2 880 mln na dzień 86,4mld w miesiącu. Dzięki wyszukiwarkom możemy znaleźć w kilka minut to co kiedyś wymagało wielu godzin poszukiwań w bibliotece.

Wszystkie powyższe czynniki przyczyniły się do tego, że Internet stał się świetnym miejscem na reklamę. Warto skorzystać z tak ogromnych możliwości na zaistnienie. Prowadząc własną firmę musimy wręcz skorzystać z marketingu internetowego promując własne usługi czy produkty. Przy ogromie stron internetowych, nie wystarczy już stworzenie własnej strony firmowej, musimy też stać się widoczni.