Czym jest Facebook Protect?

Czym jest Facebook Protect?

21 stycznia 2022 0 przez admin

Wiesz czym jest Facebook Protect? Chcemy wyjaśnić Ci pokrótce na czym polega i dlaczego możesz spać spokojnie bez obawy, że ktoś zablokuje Twoje konto na Facebooku. Dostałeś powiadomienie na swoim koncie o konieczności zarejestrowania się w usłudze Facebook Protect i o wyłączeniu konta w razie braku takowej zgody? Nie musisz się tym martwić, bowiem głównym zadaniem najnowszego programu Facebooka jest utrzymanie odpowiedniej ochrony nad Twoim kontem. Na włączenie dodatkowej ochrony w postaci usługi Facebook Protect masz piętnaście dni.

Facebook jako główne źródło informacji

W dzisiejszym świecie Facebook odgrywa ważną rolę, a często jest kluczowym ogniwem na wielu biznesowych płaszczyznach. Dane, które znajdują się na naszych platformach social media, są niezwykle cenne i wymagają szczególnej ochrony.  Ze względu na to oraz na swoje wciąż rosnące zasięgi w przestrzeni internetowej, Facebook postanowił szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników przed potencjalnym atakiem cyberprzestępców.

Dodatkowa ochrona

Ale czy wszystkie konta zostały objęte obowiązkową rejestracją w usłudze Facebook Protect? Niekoniecznie, ponieważ dotyczy ona głównie użytkowników, którzy są np. właścicielami kont reklamowych, administratorami kont o dużym zasięgu lub osobami publicznymi.

System zabezpieczeń

Program Facebook Protect zweryfikuje, czy Twoje kontro jest w odpowiedni sposób zabezpieczone silnym hasłem (jeśli tak nie jest – otrzymasz prośbę o aktualizację), czy masz włączony system uwierzytelniania dwuskładnikowego (np. przez dodatkową weryfikację smsową) oraz poinformuje Cię o nieudanych lub wyjątkowo nietypowych logowaniach na Twoim koncie. Wszystkie trzy metody ochrony w wyżej wspomnianych kontach, będą wymagane i w przypadku pominięcia którejkolwiek z nich, Facebook Project poinformuje Cię o konieczności jej włączenia. Ponadto, każdy administrator Twojego konta będzie poproszony o podanie prawdziwego imienia i nazwiska oraz kraju zamieszkania. Więcej na https://smartix.pl/.