Dlaczego sprzątanie biur to dobry biznes?

Dlaczego sprzątanie biur to dobry biznes?

22 czerwca 2018 0 przez admin

Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych 90% biur sprząta zewnętrzna firma, która świadczy usługi sprzątające?

Już od dawna przestano tam zatrudniać sprzątaczki na etat, ponieważ jest to zwyczajnie nieopłacalne.W Polsce trend ten dopiero „raczkuje”. To zresztą dlatego uznaje się, że firma sprzątająca jest jednym z najbardziej pożądanych biznesów. Takich, co do których prognozuje się dobrą przyszłość w kwestii generowania dochodów.

Inwestowanie w firmę sprzątającą

Tak naprawdę inwestycja w firmę sprzątającą nie musi być duża. Wystarczy dobrej klasy odkurzacz, myjka, mop i środki czystościowe, by rozpocząć działalność. Co ciekawe, raz nabyte sprzęty będą nam służyć przez długi czas. Okazuje się, że 5 000 złotych to wystarczająca kwota, by móc zdobywać pierwsze zlecenia. Rzecz jasna, w taką działalność warto systematycznie inwestować, ale można to spokojnie robić już w czasie prowadzenia tego biznesu.

Nie można też pominąć kwestii inwestycji w zatrudniony personel. Też w dużych miastach czynność tą możemy wykonywać samodzielnie, nawet jeśli jest to sprzatanie biur w Warszawie. Akurat prace porządkowe nie są zadaniem trudnym, a sprzątać potrafi każdy z nas. Można też bez problemu zdobyć dodatkowe uprawnienia, na przykład te, które pozwolą na prace na wysokości, to na przykład mycie okien.

Wraz z rozwojem firmy, można zainwestować z rozwój kadry. Dzisiaj ogrom ludzi szuka pracy na zlecenia, która da im pewne źródło stałego dochodu. Liczną grupą są obywatele Ukrainy, którzy tłumnie zjeżdżają do nas w celach zarobkowych. Ci pracują rzetelnie, zależy im na utrzymaniu posady. Uznaje się, że powierzone obowiązki wykonują sumiennie.

Prognozy na przyszłość

Jak wspomnieliśmy, zarządcy biur dopiero teraz decydują się na współpracę z zewnętrznymi firmami sprzątającymi. Uznają, że jest to o wiele bardziej opłacalne aniżeli zatrudnianie kadry sprzątającej na etat. Wiele w tym prawdy, bo przecież codzienne prace porządkowe nie zawsze trwają 8 godzin. Sprzątanie na zlecenie to oszczędności finansowe, bo realizowane są dokładnie takie usługi, jakie są niezbędne w biurze.

Co więcej, właściciele biur potwierdzają, że nie opłaca im się także nabywać sprzętów i środków czystościowych. Nie wszystkie przecież wykorzystywane są regularnie. O ile toalety, kuchnia, podłogi czy stanowiska pracy biurowej są sprzątane każdego dnia, o tyle mycie okien czy pranie wykładzin nie jest wymagane codziennie. Współpracując z firmą sprzątającą, nie trzeba się o to martwić.

Popyt na tego typu usługi będzie systematycznie wzrastał. W samej stolicy odnotowuje się rejestrację coraz większej liczby tego rodzaju firm. Jeśli są zakładane i utrzymują się na rynku, oznacza to, że jest na nie zapotrzebowanie. Jeśli szukasz pomysłu na biznes, ale nie masz zbyt dużo pieniędzy na początkową inwestycję, to firma sprzątająca jest doskonałym rozwiązaniem. Pamiętaj tylko, że wraz z rozszerzaniem oferty musisz podnosić swoje kwalifikacje. Im więcej będziesz mógł zaproponować potencjalnym klientom, tym współpraca będzie bardziej owocna. Nam pozostaje już tylko życzyć powodzenia.