Dlaczego warto założyć własną stronę i po co się ją pozycjonuje?

Dlaczego warto założyć własną stronę i po co się ją pozycjonuje?

17 grudnia 2018 0 przez admin

Działalność handlowa czy usługowa we współczesnym świecie biznesu wymaga posiadania własnej strony internetowej. Jest ona nie tylko wizytówką firmy czy produktu, ale również bezpośrednią formą sprzedaży i kontaktu z klientem. Jednak samo posiadanie strony nie wystarczy. Musi się ona wyświetlać jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych, aby klient mógł dotrzeć do promowanej marki czy produktów. Za podnoszenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania odpowiada pozycjonowanie stron.

Dlaczego warto posiadać własną stronę www?

Przede wszystkim jest to wizytówka firmy lub osoby w sieci. Współczesny świat oferuje szereg narzędzi wspomagających tworzenie stron www i promocji własnej osoby czy firmy. Dzięki tym narzędziom mamy niemal nieograniczony dostęp do osób na całym świecie. Dzięki tak szerokiemu zakresowi działalności nie ograniczamy się tylko do lokalnego biznesu, ale do biznesu w ujęciu globalnym. Dzięki stronie www można dotrzeć do klientów na całym świecie, którzy będą zainteresowani bezpośrednio promowanym produktem czy usługą. Klienci, którzy są potencjalnie zainteresowani naszymi usługami to klienci docelowi. Klient docelowy, do którego ma trafić przekaz, może stać się stałym klientem i będzie generował stały przychód. Według ekonomistów na całym świecie stali klienci to 20% klientów określonej firmy X, ale generują oni 80% obrotów rocznych, dlatego są tak bardzo ważni. Dotarcie do tej grupy umożliwi strona www.

Jak powinna być dobrana strona internetowa?

W pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj potrzebnej nam strony. Blog czy strona wizytówka w zupełności wystarczy osobie pracującej w charakterze jednoosobowej działalności gospodarczej. Promowanie własnej osoby czy usług np.: księgowych nie wymaga rozbudowanej witryny. W przypadku sklepów, które chcą sprzedawać tysiące towarów, musi to być zaawansowana strona, dobrze zabezpieczona przed atakami hakerów. Przedmiotem ataku nie musi być wyłącznie witryna, hasła, ale również bezcenne dane osobowe, sprzedawane potem dalej jako banki informacji. Niestety, ale przyłożenie ręki do procederu handlu danymi osobowymi w wyniku braku zabezpieczeń strony także jest karalne.

Strona internetowa musi być w miarę prosta, przejrzysta i responsywna. czyli ze względu na różne ustawienia graficzne, musi się wyświetlać poprawnie na różnych urządzeniach mobilnych i komputerach. Do tego warto, aby posiadała panel CMS, umożliwiający prostą edycję danych czy dodawanie nowych materiałów, bez znajomości języka HTML. Dzięki temu rozwiązaniu stronę będzie mógł obsługiwać niemal każdy pracownik, który nie ma wykształcenia z dziedziny informatyki.

Pozycjonowanie stron www

Posiadanie samej strony internetowej już nie wystarczy, aby wypromować własną markę. Obecnie na świecie jest zarejestrowanych miliony domen i należy się przebijać z własnym pomysłem przez ogrom konkurencyjnych firm. Pozycjonowanie stron zapewnia w wynikach wyszukiwania na popularnych wyszukiwarkach typu gogle obecność w jednym z 30 pierwszych miejsc. Dzięki temu grupa docelowa klientów, która chce wyszukać konkretną firmę znajdzie ją na pierwszej lub drugiej stronie wyników wyszukiwania. Dlaczego jest to takie ważne? Dlatego, że z badań prasowych wynika, że przeciętny człowiek przegląda maksymalnie dwie pierwsze strony lub 30 pierwszych haseł, które się wyświetlą w wyszukiwarce. Takie ograniczenie sprawia, że tylko kilkadziesiąt firm spośród tysięcy będzie dostrzegalna bez reklam w sieci.

Pozycjonowanie stron obywa się na specjalnym dobieraniu haseł, słów kluczowych, które najczęściej wpisywane są w wyszukiwarki internetowe. Pozycjonowanie stron odbywa się także przez publikacje prasowe na popularnych serwisach, blogach czy stronach. Tworzone artykuły już nie tylko przemycają brand, słowa kluczowe, podnoszące w wynikach wyszukiwania promowaną stronę, ale również przekazują wartościowe treści, które są jednocześnie reklamą towarów lub usług.

Stworzenie własnej strony internetowej to podstawa biznesu. Jednak należy nieustannie dbać o jej wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, w popularnych witrynach, aby nie tylko zaistnieć, ale również zostać zauważonym. W zadaniu tym pomogą bez wątpienia specjaliści zajmujący się usługami SEO.

Artykuł powstał dzięki Extraseo.pl – pozycjonowanie stron www w Katowicach.