Hosting – rozwiązanie dla aktywnych w sieci

Hosting – rozwiązanie dla aktywnych w sieci

29 listopada 2022 0 przez admin

Artykuł sponsorowany.

Prowadzisz działalność w sieci i zależy Ci na sprawnej i szybkiej obsłudze Twojej witryny? Hosting www to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. Jak wygląda to w praktyce i z czym się wiąże?

Czym jest hosting?

Najprościej mówiąc hosting wirtualny to przestrzeń na dysku serwera, który klientowi udostępnia firma hostingowa. Pozwala to na założenie i utrzymanie strony WWW. Serwer pracuje przez cały czas dlatego ulokowana tam witryna działa w trybie ciągłym. Ale to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Profesjonalny hosting, jaki masz do dyspozycji np. na Domeny.pl to (oprócz oddania do dyspozycji użytkownika zasobów serwera) także mnóstwo narzędzi do zarządzania witrynami i danymi.

Przydatne narzędzia przy hostingu www

Szybkość wyświetlania się strony ma ogromne znaczenie, o czym wie każdy internauta. Usprawnia to DNS Anycast. To sposób transmisji danych w którym spośród grupy hostów o tym samy adresie IP wyszukiwany jest ten „najbliższy”, co wpływa na prędkość ładowania się witryny. Szybkość działania i lepsze pozycjonowanie zapewnia też nowoczesny protokół HTTP/2.

Hosting www na Domeny.pl to również dostęp do oprogramowania CMS (WordPress, Joomla! czy Moodle) przydatnego w tworzeniu stron, wraz z łatwym w obsłudze kreatorem. Klienci mają też możliwość wyboru najnowszych wersji PHP, czy zarządzania bazami MySQL i PostgreSQL.

Ochrona danych w hostingu

Bezpieczeństwo danych to jedna z najważniejszych funkcji oferowanych przez profesjonalny hosting. Regularny backup plików 4×4 zapewnia usługobiorcy dostęp do kopii bezpieczeństwa sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni. Za bezpieczeństwo logowania odpowiada z kolei protokół Secure Shell. Na Domeny.pl gwarantujemy także skuteczną ochronę przed atakami DDoS, natomiast panel administracyjny umożliwia proste dostosowanie witryny do szyfrowania SSL.

Bardzo istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie poczty elektronicznej. DomainKeys Identified Mail to narzędzie, który  łączy wiadomość e-mail z domeną internetową z jakiej została wysłana. Dzięki temu nadawca jest identyfikowany ze stuprocentową pewnością. Za szyfrowaniem wiadomości stoi natomiast moduł PGP oraz protokół TLS kodujący połączenie pomiędzy nadawcami i odbiorcami e-maili. Inne zabezpieczenia to m.in. Simple Mail Transfer Protocol blokujący możliwość wysyłania wiadomości ze skrzynki użytkownika osobom nieupoważnionym, jak również ochrona antyspamowa czy skaner antywirusowy.

Czy tani hosting jest możliwy?

Jak najbardziej! Tani hosting w Domeny.pl to coś, co staramy się zaoferować naszym klientom. Przy większych projektach lub rozbudowanych sklepach internetowych możesz wybrać serwer dedykowany. W przeciwieństwie do typowego hostingu czy serwera wirtualnego VPS nie musisz współdzielić zasobów z innymi użytkownikami. Tutaj również masz zagwarantowane przystępne ceny. Skorzystaj z naszej oferty!