Biuro wirtualne – remedium na wysokie koszty prowadzenia działalności

Biuro wirtualne – remedium na wysokie koszty prowadzenia działalności

6 kwietnia 2020 0 przez admin

Wiele osób decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, by móc decydować o tym jak i gdzie pracować, by móc godnie żyć. Nie każdy do swojej działalności potrzebuje posiadać swoje biuro. Posiadanie biura dla wielu przedsiębiorców to zbędny luksus. Koszt zakupu, czy wynajęcia powierzchni biurowej, wyposażenia w odpowiedni sprzęt, czy koszty jego prowadzenia – mogą przerazić każdego, kto chce rozpocząć pracę na swój rachunek, założyć firmę.

Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że aby założyć firmę trzeba w urzędzie wskazać adres, pod którym przedsiębiorstwo będzie miało swoją siedzibę. Nie każdy chce podawać adres domowy, bo oddzielenie pracy i domu jest ważnym elementem chroniącym prywatność. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby na rynku od pewnego czasu, na polskim i nie tylko na polskim rynku funkcjonuje instytucja wirtualnego biura.

Biuro wirtualne jest rozwiązaniem dla osób, które mogą pracować w każdym miejscu i tak naprawdę posiadanie fizycznego biura nie jest im potrzebne. To są zazwyczaj osoby pracujące zdalnie, osoby prowadzące niewielkie przedsiębiorstwa, czy też kierowcy, dziennikarze – wolni strzelcy. Instytucja biura wirtualnego https://goodspot.pollyart.pl/, pozwala im na uniknięcie ponoszenia wysokich kosztów, jednocześnie daje im możliwość skorzystania z siedziby biura wirtualnego – jego adresu do zarejestrowania przedsiębiorstwa. Adres jaki otrzymuje przedsiębiorstwo nie jest zazwyczaj byle jaki. Biura wirtualne są zazwyczaj położone w doskonałych, atrakcyjnych miejscach, w których można również znaleźć wielkie przedsiębiorstwa. Są one porozrzucane po całym kraju, w każdym większym mieście można skorzystać z usługi zwanej biuro wirtualne. Dla osób zainteresowanych prowadzeniem działalności w grodzie Mikołaja Kopernika – Toruniu, propozycję wynajęcia biura internetowego posiada prężnie działająca agencja Pollyart, która jest właścicielem lokalu w pięknej zabytkowej kamienicy przy ulicy Konopnickiej 11/1 . Dla swoich przyszłych klientów Pollyart oferuje przede wszystkim atrakcyjny adres korespondencyjny, który można wykorzystać w rejestracji przedsiębiorstwa. Na tym adresie będzie przyjmowana korespondencja, którą można w ciągu trzech miesięcy odebrać. Na życzenie klienta nadchodząca poczta może zostać przesłana pocztą elektroniczną, lub tradycyjnie raz w miesiącu. Klient jeśli wyrazi ochotę może być powiadamiany o nadchodzącej poczcie drogą sms lub mailem. Ponadto pracownicy agencji świadczą profesjonalną pomoc w prowadzeniu biura oraz szeregiem dodatkowych usług od poniedziałku do piątku w godzinach pracy agencji, to jest od 8:00 do 16:00. Również w godzinach pracy agencji przedsiębiorca może skorzystać ze specjalnie wyposażonego pomieszczenia, gdzie może się spotkać ze swoimi klientami, urzędnikami lub w razie wykorzystania go do prowadzenia działalności. Właściciele firm, które będą miały swój adres korespondencyjny w biurze prowadzonym przez Pollyart nie muszą się martwić, ze w skutek utraty prawa do lokalu w którym wirtualne biuro ma swój adres, agencja będzie musiała wypowiedzieć umowy. Agencja Pollyart jest właścicielem tego lokalu, a więc jest to również działalność w pełni legalna.

Można powiedzieć, że każdy kto zaczyna prowadzić własną działalność gospodarczą musi się zastanowić, czy i jakie korzyści przyniesie mu korzystanie z usług biura wirtualnego. Na pewno najważniejszym jest posiadanie bardzo atrakcyjnego adresu działania firmy, przy stosunkowo niskich kosztach jakie trzeba ponieść na utrzymanie abonamentu. Kolejna korzyść to obsługa korespondencji, jaka jest prowadzona przez pracowników usługodawcy. Oczywiście w jakim stopniu jest to wykonywane zależy w głównej mierze od tego jaki pakiet przedsiębiorca wykupił. Jednak trzeba powiedzieć sobie wyraźnie, że jest to pewnego rodzaju remedium na wysokie koszty posiadania oraz utrzymania biura, siedziby przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli nie jest to potrzebne do działalności firmy.