Koszt pozycjonowania strony internetowej

Koszt pozycjonowania strony internetowej

16 kwietnia 2019 0 By admin

Każda osoba, która prowadzi własną stronę internetową (niezależnie od jej charakteru) powinna wiedzieć, jak ważne jest zajmowanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Aby było to możliwe, konieczne jest pozycjonowanie strony, czyli wykonywanie szeregu działań mających na celu poprawić jej indeksowanie.

Wielu z nas zastanawia się, ile pieniędzy musi poświęcić na to, by jego strona znajdowała się naprawdę wysoko. Spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Przede wszystkim audyt

Jeśli zależy ci na tym, by pozycjonowanie twojej strony internetowej przyniosło dobre efekty, rozpocznij je od przeprowadzenia audytu strony, czyli sprawdzenia, jakie obszary strony internetowej wymagają zmiany, wskazania ewentualnych zagrożeń oraz opracowania planu działania. Audyt jest koniecznym elementem pozycjonowania. Jego cena może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości strony lub serwisu.

Kolejny krok – optymalizacja

Optymalizacja strony internetowej to nic innego jak dopasowanie kodu strony oraz jej treści do wymagań wyszukiwarek internetowych. Może to oznaczać, że nad twoją stroną internetową będzie pracował nie tylko programista, który usunie błędy w kodzie, ale również copywriter, który stworzy odpowiednie treści nasycone wartościowymi słowami kluczowymi. Optymalizacja to szereg działań, dlatego też często jej łączny koszt również wynosi kilka tysięcy złotych, choć można oczywiście poszukiwać oszczędności.

Link building

Jeśli strona ma być dobrze wypozycjonowana, niezbędne będzie również dbanie o jej linkowanie. To również generuje dość spore koszty. Wszystko zależy oczywiście od tego, na jakich stronach mają znaleźć się linki do naszego serwisu. Jeśli będą to katalogi, to za jeden link zapłacimy około 20-30 złotych, jeśli zaś zdecydujemy się na wpisy sponsorowane na blogu czy na portalach, koszty znacząco wzrosną.

Podsumowując, koszty pozycjonowania strony internetowej mogą być naprawdę zróżnicowane – wszystko zależy bowiem od tego, czego dotyczy nasza strona, jakie procedury chcemy wdrożyć oraz jakie rozwiązania wykorzystać. Niemniej jednak nie ma się co łudzić, że w bardzo niskiej cenie wynoszącej np. 100 złotych otrzymamy skuteczne pozycjonowanie.

Tekst napisano dla Famatech.