USOS UwB – opis przedmiotu Przedsiębiorczość Innowacyjna i cel kształcenia?

USOS UwB – opis przedmiotu Przedsiębiorczość Innowacyjna i cel kształcenia?

12 czerwca 2020 0 przez admin

Własny biznes daje wolność decyzji, co do całokształtu przedsiębiorstwa oraz planowanie wolnych dni (wakacji, urlopu itp.). Jednak nakłada również dyscyplinę i zmusza do ciągłego rozwoju firmy. Stagnacja to chylenie się ku zastojowi produkcji, usług, sprzedaży, a zaraz za tym grozi upadek (splajtowanie, bankructwo). Dlatego własna działalność gospodarcza winna wprowadzać co jakiś czas innowacyjne przedsięwzięcia, tak jak to się dzieje w dużych biznesach i korporacjach.

USOS UwB i przygotowywanie przyszłych silnych przedsiębiorców

Właściciel firmy powinien być przedsiębiorczy i innowacyjny albo mieć bardzo dobrych, zaufanych doradców w tym zakresie. Innowacja to wdrażanie co rusz nowych technologii lub modyfikowanie istniejących.

Jest to również wprowadzanie na rynek nowych usług lub przebranżowienie się przynajmniej w jakiejś części przedsiębiorstwa, by wciąż biznes się kręcił. To także udoskonalanie produktów, które muszą być unowocześniane, by był płynny, nieustający zbyt.

Czasami zdarza się wprowadzić innowację, która nie zadziała lub nawet doprowadzi do katastrofy. Człowiek przedsiębiorczy nie boi się ryzyka i gdyby nastąpił upadek, będzie nadal szukał zmian i je wprowadzał, by wyciągnąć firmę z dołka. Dobrze, gdy nad tym wszystkim czuwa kilka osób, które potrafią ze sobą współpracować. Dzięki temu można zapobiec wprowadzeniu bubla na rynek.

Jak stać się perfekcjonistą na rynku zbytu?

Zanim zaczniemy prowadzić biznes, warto się podszkolić w USOS UwB, by wejść w świat przedsiębiorców jako człowiek obeznany i pewny siebie. Przedmiot przedsiębiorczość innowacyjna w sposób uszeregowany krok po kroku przygotuje przyszłych biznesmenów do prowadzenia firmy na wysokim poziomie. Bardzo ważne jest utrzymać się na rynku, a w obecnych czasach jest to wcale nie takie łatwe.

Wynalazki są od zarania dziejów, jednak pojęcie Przedsiębiorczość Innowacyjna została określona w XIX wieku. Wtedy to zaczęły powstawać pierwsze fabryki, produkujące towary maszynowo, na większą skalę niż to się działo przez wcześniejsze stulecia. Z każdym stuleciem na przedsiębiorców czekają nowe wyzwania. Dużą rolę gra teraz wyczucie rynku i potrzeb klienta oraz szybkość podejmowania decyzji. Musimy więc się tego nauczyć.

Czego nauczymy się w USOS UwB?

Na przedmiocie przedsiębiorczość innowacyjna mamy możliwość przygotować się do otwarcia własnej działalności oraz mądrze ją prowadzić, by była kluczową firmą wiodącą na rynku. Zostaniemy przeprowadzeni przez wszystkie formalności związane z otwarciem i prowadzeniem interesu. Dowiemy się o różnych sposobach pozyskiwania kapitału na rozruch biznesu. Wyuczymy się najważniejszych cech, jakie winien posiadać przedsiębiorca.

Dzięki nauce w USOS UwB będziemy wiedzieć jaką formę opodatkowania wybrać, jak prowadzić księgi przychodu i rozchodu, kiedy zdecydować się na VAT itp. Wiele zależy od umiejętności wykorzystania Internetu, gdyż coraz więcej sklepów jest poza siecią stacjonarną. Jak założyć sklep w Internecie i go skutecznie wypromować, wiedzą nieliczni.

Ważną rzeczą jest umiejętność planowania i globalizacji przedsiębiorstwa. Czujność i wysuwanie dalekosiężnych planów oraz inwestycji będzie nieuniknione. Dobrze jest więc być na to przygotowanym. Osoby, które już prowadzą swój własny interes, na przedsiębiorczości innowacyjnej znajdą odpowiedzi, jak ulepszyć firmę, by prosperowała bardziej dynamicznie i rozwojowo.

Jak najprościej określić słowo „innowacja”?

Uściślając, innowacja to:

  • zmiana,
  • nowoczesność.

Za tym idą:

  • nowe produkty,
  • nowe zawody,
  • usługi, których wcześniej w ogóle nie było,
  • nowo wymyślone technologie,
  • nigdy wcześniej niewypróbowane strategie.

Oznacza to, iż często jesteśmy pionierami w wyborze procesu technologicznego lub produktowego itp. To odważne „rzucanie się na głęboką wodę” z jasnym umysłem, iż nie każdy sposób będzie rewelacyjny i skuteczny. Może bowiem przynieść straty.

Zatem innowacyjnych przedsiębiorców możemy nazwać ryzykantami, którzy odważnie próbują nowych ścieżek rozwoju. Ludzie, którzy dzięki swojej odwadze i wizji są w stanie osiągnąć olbrzymie sukcesy.

Autor tekstu:
Copywriter Beata Goździk,
autorka książki dla młodzieży „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła: